Lajme
VR

Pse duhet të përditësoni fenerët Harley Motorcycle?

Mund 31, 2023
Pse duhet të përditësoni fenerët Harley Motorcycle?
Pse duhet të përditësoni fenerët Harley Motorcycle?
Drejtimi i motoçikletës është një aktivitet që ju mban në fokusin kryesor, shumë njerëz bëhen jashtëzakonisht çlirues dhe argëtues nga udhëtimet. Megjithatë, si të ngasim në mënyrë të sigurtë dhe të përmirësojmë përvojën e drejtimit, atëherë duhet të fillojmë me kontrollin e fenerëve. Këtu janë disa arsye pse duhet të përditësoni fenerët e motoçikletës tuaj. 
      
1F
Fenerët origjinalë të zbehur


Fenerët e shumë motoçikletave janë llamba halogjene. Në rastin e kalërimit afatgjatë, jeta e llambave gradualisht do të konsumohet dhe do të bëhet e errët. Njerëzit duhet të zgjidhin problemin se si të ngasin qartë në rrugë të errëta, por me lumen të lartë Fenerët janë çelësi i zgjidhjes.

2F
Përmirësoni vizionin tuaj 

Fenerët e rinj mund të rrisin gamën tuaj të shikimit kur hipni në një rrugë fshati. Ndriçimi më i fortë është një përmirësim me ndikim për një motoçikletë, pasi rrit shumë pamjen tuaj për rrethinën tuaj. Si rezultat, ju mund të qëndroni më të sigurt.

3F
Kurseni para, kohë, përpjekje

Shumë njerëz zgjedhin llamba led si fenerë për shkak të rritjes së efikasitetit të tyre. Drita që ata krijojnë është e bardhë dhe e qartë, ndryshe nga drita e verdhë e ngrohtë e prodhuar nga llamba halogjene, kur keni një fener, ngasja gjatë natës është shumë më e sigurt. Megjithëse kostoja e fenerëve led është e shtrenjtë, por jeta e shërbimit të dritave led është e gjatë, nuk keni nevojë të vazhdoni të riparoni dhe zëvendësoni. Ata do të kursejnë para me kalimin e kohës.


Ka shumë stile të ndryshme të fenerëve LED për motoçikletat Harley në treg. Disa nga më të njohurit përfshijnë fenerët e syrit Halo/engjëll dhe fenerët me shumë LED. Këto drita të reja do të ofrojnë shikueshmëri shtesë dhe do të ndriçojnë rrugën për shoferët, duke i bërë kushtet më të sigurta për të gjithë. Për të mësuar më shumë opsione të dritave motorcile Harley, na vizitoni në https://www.wukmaled.com/


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Shtojcë:
  Zgjidhni një gjuhë tjetër
  English
  العربية
  Türkçe
  ภาษาไทย
  Ελληνικά
  русский
  Português
  한국어
  日本語
  italiano
  français
  Español
  Deutsch
  Українська
  Shqip
  čeština
  Slovenščina
  Azərbaycan
  Gjuha aktuale:Shqip