Lajme
VR

Si mund ta di nëse Jeep-i im është JK apo JL?

qershor 02, 2023

Kur vendosni të blini një Jeep Wrangler të ri, keni katalogun dhe filloni në faqen e internetit për të blerë pikërisht atë që dëshironi. Por kur doni të shisni ose blini një Wrangler të përdorur butësisht ose keni nevojë të përditësoni disa aksesorë për Wrangler-in tuaj, njerëzit zakonisht pyesin se cilin Wrangler zotëroni. A është një JK, apo JL?  


Epo, kjo mund të jetë pak e ndërlikuar nëse nuk jeni "ekspert i xhipeve". Kështu që sot ne ndajmë 5 mënyra për të kontrolluar se cilin Wrangler zotëroni—JK ose JL.


1. Metoda e fillimit

Çdo makinë e re e prodhuar në treg vitet e fundit ka adoptuar një metodë startimi me butonin dhe Wrangler, i cili gjithmonë është nisur me një çelës, nuk bën përjashtim. Ky funksion është përmirësuar gjithashtu në 2018. Nëse përdorni butonin, është botimi JL, nëse ju nevojitet çelësi, është JK.

2. Grilë e përparme

Kur shikoni pjesën e përparme të Wrangler nga një distancë, ato janë pothuajse identike me një pamje kuti dhe mbajnë 7 grila dhe fenerët. Por kur hedh një vështrim më të afërt, ndryshimi bëhet i dukshëm. Në edicionin JK, grila është e lëmuar nga lart poshtë. Në JL Wranglers më të reja, grila ka një 'ngërç' në mes pasi faqja e grilës del pak jashtë . Nëse sapo keni marrë një fotografi nga shitësi, mund t'i kërkoni atij të bëjë një fotografi tjetër të grilës, atëherë do të merrni përgjigjen në asnjë kohë.

3. Fender Ventil

Oferta e JL Wrangler është një ventilim i vogël menjëherë pas ndezjeve të parafangos së përparme të shoferit dhe pasagjerit, për të ndihmuar rrjedhjen e ajrit. JK-ja e vjetër nuk e ka këtë shfryn prapa parafangos së përparme. Është gjithashtu një mënyrë e mirë për të dalluar cilin version të Wrangler.

4. Dritat e sinjalit të parafangos

Gjenerata më e re Wrangler JL tani ka drita sinjalizuese në pjesën e përparme të ndezjes në vend të fenerëve. Kjo është mënyra më e lehtë për të përcaktuar versionin e Wrangler.

5. Fenerët

Ky është një ndryshim shumë delikat, nëse nuk e shikoni me kujdes, ai anashkalohet lehtësisht. Feneri JL futet në hapjet e grilës, por JK jo. Ndoshta dizajnerët mendonin se dukej më mirë në këtë mënyrë, por është shumë ndryshe nga JK.


Sido që të jetë, JK ose JL është versioni më i shitur në tregun e automjeteve. Ne thjesht e ndajmë këtë informacion me një blerës të ri Jeep, i cili është i hutuar, kushdo thjesht duhet të blejë atë që dëshironi. Jetë e thjeshtë dhe gjithçka është e thjeshtë.Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Shtojcë:
  Zgjidhni një gjuhë tjetër
  English
  العربية
  Türkçe
  ภาษาไทย
  Ελληνικά
  русский
  Português
  한국어
  日本語
  italiano
  français
  Español
  Deutsch
  Українська
  Shqip
  čeština
  Slovenščina
  Azərbaycan
  Gjuha aktuale:Shqip